Napisz do nas
info@entmp.org

TOP 10 Telefonów

10 najlepszych telefonów do robienia zdjęć

iphone6-1013238_1920

Mało kto używa telefonów komórkowych tylko do rozmawiania. Jedną z najważniejszych funkcji, na którą zwracamy kupując nowego smartfona jest aparat fotograficzny, który posiada. Staje się to zwłaszcza istotne, kiedy często wyjeżdżamy, albo gdy telefon jest naszym narzędziem pracy. W social mediach nie wystarczają już zwykłe zdjęcia o czym wiedzą producenci, którzy we współpracy z profesjonalnymi markami obiektywów czy matryc fotograficznych przygotowują najlepsze rozwiązania. Zastanawiasz się czym jakiego smartfona wybrać? Poniżej 10 najlepszych propozycji.

Samsung Galaxy S7

W telefonie użyto technologii Dual Pixel i dzięki temu autofokus działa szybko i z precyzją, więc zdjęcia będą ostre. Smartfon ma też dobrej jakości bardzo jasny obiektyw f/1,7 oraz stabilizację optyczną. Zdjęcia wieczorem nie będą problemem.

Huawei P9

foto: www.huawei.com

foto: www.huawei.com

Huawei ma dwa obiektywy z tyłu telefonu: pierwszy, standardowy do zdjęć w kolorze, drugi pozwala robić zdjęcia czarno-białe, w bardzo dobrej jakości. Zdjęcia można zapisywać w formacie RAW, który umożliwia późniejszą zaawansowaną edycję.

Apple iPhone SE

iphone-563063_1920

Najtańszy iPhone na polskim rynku, z bardzo dobrym aparatem o rozdzielczości 12 Mpx. Łączy wygląd starszej wersji iPhone 5S z nowoczesnymi komponentami najnowszego modelu iPhone 6S. Oferuje możliwość nagrywania filmów w formacie 4K Ultra HD i ma bardzo wydajny procesor.

LG G5

foto: http://www.lg.com

foto: http://www.lg.com

Posiada modułową konstrukcję, której dolną część można odłączyć i wtedy podpiąć statyw. Dodatkowy moduł ma własną, dodatkową baterią, która pozwala na więcej zdjęć i filmów. Oprócz tego dodatkowe przyciski ułatwiające fotografowanie i ergonomiczna obudowa

Microsoft Lumia 950

7b97fe21-83e9-4daa-8368-e536b20efca8

foto: www.microsoft.com

Aparat posiada rozdzielczość 20 Mpx i bardzo jasny obiektyw f/1.9. To jeden z lepszych aparatów w smartfonach. Dodatkowo podstawowe ustawienia manualne oraz zapisywania zdjęć w bezstratnym formacie RAW.

Lenovo Moto X Force

Ten model ma bardzo szybki autofokus i wytrzymałą baterię. Wyświetlacz pokryty jest specjalnie laminowanym, wytrzymałym tworzywem, który jest odporny na stłuczenia. Sensor ma ponad 21 megapikseli.

Samsung Galaxy S6 edge+

Dobry stabilizator obrazu i możliwość wykonywania zdjęć w formacie DNG (RAW). Oprócz tego telefon ma manualny tryb profesjonalny. Dobra optyka pozwala wykonywać zdjęcia w “makro”

Lenovo Moto X Play

Aparat ma bardzo dobry sensor główny, który gwarantuje dużo detali. Bateria wytrzymuje nawet 2-3 dni na jednym naładowaniu. Brak lampy błyskowej z przodu, ale jedna z lepszych cen na rynku.

Xiaomi Mi5

Ten model aparatu jest wciąż trudnodostępny w polskich sklepach. Aparat tylny ma rozdzielczość 16 Mpx, i czteroosiową stabilizację optyczną. Autofokus posiada i detekcją fazy i jest bardzo precyzyjny. To dobry telefon dla podróżników, ponieważ posiada można w nim używać dwóch kart SIM.

LG V10

Ten telefon ma dwa obiektywy z przodu: jeden jest szerokokątny. Aparat z tyłu obudowy ma 16 Mpx. Producent oferuje ostre zdjęcia formacie DNG (RAW). Dla laików przydatna jest opcja zdjęć w trybie “simple”.

woman-638384_1920