Napisz do nas
info@entmp.org

Urządzenia z przyszłości

10 sprzętów z przyszłości, które ułatwią nam życie

teens-629046_1920

Używanie nowych technologii w sprzęcie AGD nie jest niespodzianką. Na razie niewiele osób stać jeszcze na wykorzystanie we własnych kuchniach takich rozwiązań, ale za kilka lat takie urządzenia będą stanowić standardowe wyposażenie każdego mieszkania. Czy ktoś kiedyś pomyślał, że w większości mieszkań będzie mikrofalówka, blender albo parowy steamer? Przedstawiamy kilka najciekawszych sprzętów, których będziemy używać w niedalekiej przyszłości.

GAIA ROOT

lawn-mower-414249_1920to połączenie odświeżacza powietrza i miniaturowego trawnika. Wyglądem przypomina popularne horyzontalne zielniki, a modułowa budowa pozwala na zmianę jego wielkość w zależności od potrzeb. To proste rozwiązanie nazapewnienie w domu dużej ilości żywych, zielonych roślin i jednoczesnego nawilżenia powietrza.

FOLIAGE

to urządzenie, które używa energii słonecznej do filtrowania i chłodzenia powietrze, działając jak klimatyzator. Ma mieć możliwość samodzielnego zmieniania kształtu w odpowiedzi na zmianę warunków pogodowych – czym ma przypominać żywy organizm.

AIR WELL

to samowystarczalna zmywarka. Urządzenie ma używać do zasilania światło słoneczne, a woda ma być „produkowana” przez skraplanie wilgoci z powietrza. Dodatkowo wykorzystywany będzie również biogaz uzyskiwany z resztek żywności, który będzie źródłem energii.

washing-machine-1772579_1920

NEUROCAM

to nowoczesny aparat fotograficzny, który wyzwalany będzie nie palcem, a siłą myśli. Urządzenie analizując pracę naszego mózgu utrwala to co rzeczywiście wzbudziło naszą uwagę. Czyżby szykowała się rewolucja w social mediach?

BIO ROBOT REFRIGERATOR

to projekt lodówki wypełnionej neutralnym oraz pozbawionym zapachu i nieprzywierającym żelem. Produkty będą przechowywane w specjalnym żelu chłodzącym. Energia do pracy będzie pobierana z wbudowanego panelu solarnego.

ORBIT

to nowoczesna pralka. W pierścieniu znajduje się szklana kula z koszem z metalowej siatki. Pole magnetyczne zapewnia wirowy ruch kuli, a ubrania są czyszczone suchym lodem (jak obecnie przemysłowym czyszczeniu różnych urządzeń).

NUTRIMA

łączy w sobie właściwości płyty grzewczej, domowego laboratorium i dietetyka. Potrawa będzie w czasie rzeczywistym analizowana, a osoba gotująca będzie informowana o jej wartościach odżywczych i ewentualnych zagrożeniach, jak zanieczyszczenia oraz nieświeża żywność.

vacuum-cleaner-268161_1920

RIBBON

w zależności od potrzeby może ochładzać (biała strona) lub ogrzewać (czarna strona) produkty, Specjalny kształt pozwala na owinięcie wokół garnka lub butelki. Energia ma być pobierana z ugotowanych właśnie potraw.

AEROBALL

jest to zestaw lewitujących, dzięki zbiornikom z helem, kulek. Powłoka, którą są pokryte kulki, będzie pobierała i kumulowała energię słoneczną, a następnie oddawała ją w ciemnościach, jak lampa. Równocześnie będzie odświeżać powietrze.

MAB

jest to odkurzacz przyszłości odkurzacz przyszłości, który będzie skanował mieszkanie szukając brudnych powierzchni, a następnie wypuszczał rój latających mini-robotów, które będą za nas sprzątać.

time-machine-2127684_1920